Warning: Uninitialized string offset 0 in /sftp/szaboz/www/kanganya.hu/wp-includes/rest-api/endpoints/class-wp-rest-comments-controller.php on line 1

Warning: Uninitialized string offset 0 in /sftp/szaboz/www/kanganya.hu/wp-includes/rest-api/endpoints/class-wp-rest-comments-controller.php on line 1

Warning: Uninitialized string offset 0 in /sftp/szaboz/www/kanganya.hu/wp-includes/rest-api/endpoints/class-wp-rest-application-passwords-controller.php on line 1

Warning: Uninitialized string offset 0 in /sftp/szaboz/www/kanganya.hu/wp-includes/rest-api/endpoints/class-wp-rest-application-passwords-controller.php on line 1

Warning: Uninitialized string offset 0 in /sftp/szaboz/www/kanganya.hu/wp-includes/rest-api/endpoints/class-wp-rest-widgets-controller.php on line 1

Warning: Uninitialized string offset 0 in /sftp/szaboz/www/kanganya.hu/wp-includes/rest-api/endpoints/class-wp-rest-widgets-controller.php on line 1

Warning: Uninitialized string offset 0 in /sftp/szaboz/www/kanganya.hu/wp-includes/blocks/navigation-link.php on line 1

Warning: Uninitialized string offset 0 in /sftp/szaboz/www/kanganya.hu/wp-includes/blocks/navigation-link.php on line 1
A fokozatosság fontossága várandósság és szülés után - Kanganya.hu

A fokozatosság fontossága várandósság és szülés után

A fokozatosság fontossága várandósság és szülés után

Mindannyian vágyunk rá, hogy mihamarabb visszanyerjük a régi formánkat a várandósság/szülés után! De egy gyermek világra hozatalát követően már nem tehetjük meg a testünkkel, amit a terhesség előtt megtehettünk: maximum fokozatú edzések, olyan gyakorlatok, amelyek terhelik a medencét, csuklót, térdet; klasszikus hasprés gyakorlatok, amik növelik a hasűri nyomást, ezáltal az egyenes hasizmok közti eltávolodást növelhetik, ráadásul nagy terhet rónak a gátizmokra és a gerincre is… Legalábbis egy jó ideig nem.

A terhesség, szülés után 5 fő panaszegyüttes jellemzi az anyukákat:

  • A hasizmok extrém fokban megnyúlnak és legyengülnek
  • Az egyenes hasizmok eltávolodnak egymástól
  • Fokozott ágyéki lordosis alakul ki (mivel a növekvő méh miatt megváltozik a várandós súlypontja és a hormonális változások miatt a medence ízületei fellazulnak)
  • Gyengék a medencealapi izmok
  • Rendszeresen fellépő derék fájdalom

A nők 82%-ának terhesség alatt és után érezhető eltávolodás marad az egyenes hasizmai között. Ezen felül jellemző probléma még az izmok és az egész fascia rendszer megnyúlása.

A Kangatraining óra alatt ezekre mind odafigyelve edzünk, minimálisra csökkentve ezzel a sérülés veszélyét. Ráadásul babádnak (aki épp az ún. 4. trimeszterben van) sem kell hiányt szenvednie egy percre sem Anyából. 😊 Mert edzés közben rajtad pihenhet!

Ha úgy érzed, hogy a rectus diastasis problémája Téged is érint, akkor először érdemes az RTM kezdő kurzusra jelentkezni.

 Az RTM – Rectus Training Módszer egy komplett rehabilitációs program, ami a rectus diastasisra (egyenes hasizmok eltávolodására) fókuszál, és újra építi a gyenge törzstartó izmokat. A program célja nem csak az, hogy rendbe hozza a szülés utáni pocakot, hanem hogy megtanítsuk vendégeinket ezzel a problémával együtt élni, megérteni, mi történt a testükben, és segítsünk megelőzni a jövőbeni komolyabb károkat. A program várandósoknak és a szülés utáni időszakban kiemelten ajánlott, ugyanakkor tökéletes a várandósságra készülőknek, illetve mindenkinek, aki erős core izmokat szeretne. A programban a fokozatosság és utánkövetés kiemelt szerepet kap. A tartásbeállítás, mélyhátizom és a gátizmok erősítése elengedhetetlen része a tökéletes regenerációnak.

Klinikai értelemben rectus diastasisról 2 cm-nél nagyobb szélességű eltávolodás esetén beszélünk.

Tünetek:

  • szülés után 5-6 hónappal is nagy a has „mintha terhes lenne”
  • bőrszövet, kötőszövet, izomszövet nagyon megnyúlik – kötényhas
  • ágyéki gerincnek nincs elülső támasztéka, krónikus derékfájás
  • ha a hasi izomzat gyenge, a gátizomzat is gyenge – szerv süllyedés, inkontinencia

Nagyon gyakran köldöksérv is kialakul (baba emelgetése). A szétnyílt hasizom teljesen záródni sosem fog, de javítható az állapota!

Mit ígér a program?

  • Regenerálja a rectus diastasist
  • Erősebb lesz a törzs
  • Csökken a haskörfogat (köldök körül mért méret)
  • Javul a testtartás
  • Csökken (vagy elmúlik) a hátfájás
  • Erősödik a gátizomzat – csökkennek a gátizom gyengeség okozta tünetek
  • Más edzésen is hatékonyan és biztonsággal edzhet
  • Nő az önbizalom 🙂

Érdemes már akkor elkezdeni figyelni erre, amikor babánkat még csak várjuk! Ebben lehet segítségedre a kifejezetten kismamáknak szóló Kismama RTM kurzus.

Várandósság alatt végig lehet – sőt kell is! – a hasizmokat megfelelő módon edzeni, ezzel az izmot karban tartjuk, a rugalmasságát megőrizzük – könnyebb lesz a rehabilitáció, regeneráció szülés után.

A rectus diastasis ténye nem csak a várandósságot nehezíti meg – komoly derékfájás, nagyobb has, nagyobb teher a gátizmokon, szemérem csonton – de a szülést is megnehezíti, mivel a hasizmok nem képesek ellátni rendesen a funkciójukat!

Ezeken a problémákon felül még esztétikailag is ott a rombolás: visszamaradó lógó has, megnyúlt bőr, striák… Szülés után még komolyabb has probléma, gyenge gátizomzat, fájó derék.

Amikor pedig már regenerálódtál és egy fokkal nagyobb „sebességbe kapcsolnál”, akkor érdemes egy RTM Alakformáló órára vagy egy KangaMom Trainingre jelentkezni!

KangaMom training

Ha kisbabáddal nehéz már a hordozós torna, mert inkább felfedezné a nagy világot minthogy a hordozóban pihenjen, vagy netán már a délelőtti alvás helyett keresel más programot, úgy, hogy közben a Te mozgásod se maradjon el, gyertek és próbáljátok ki az
Anya    Tornát!
Közösségben lehet a tipegőd, találkozhat más babákkal, ismereteket szerezhet, játszva élheti át a mozgás örömét. A Te példamutatásod lesz az első!

A szülés után legkorábban 7-8 hónappal már elkezdhető. Ha a Kangatraining-en megszerzett alap állóképességet szeretnéd tovább fejleszteni, de még nem jött el az ideje a nagyobb intenzitású óratípusoknak, együtt a babával tökéletes választás az Anya torna!

Ennyi idő kell, hogy az anyai szervezet is felkészüljön a nagyobb terhelésre, de még nem túlterhelve azt.

Az óra elengedhetetlen része a bemelegítés, az óra végi levezetés és nyújtás, valamint különös figyelmet fordítunk a gátizom tornára is, ami minden női mozgás része kell, hogy legyen.

Amire számíthatsz:

-45-50 perces intenzív mozgás (pulzuspörgetés)

-a kritikus területeket megcélozva, mint a comb, popsi és a has

-szuper zenék és jó hangulat”

Ezt a tornát azoknak ajánlom, akik már kinőttek a Kanga-tréning korból, de továbbra is mozognának csapatban, edző irányítása alatt, és babájukat sem akarják / tudják otthon hagyni.

Bármilyen korú is legyen a babád, vagy bármilyen edzettségi szinten is légy, a fenti programok közül egész biztosan megtalálod a számodra/számotokra legmegfelelőbbet!

Ne feledd! Fő a fokozatosság!

Let’s Kanga, Let’s RTM! 😊